Jak zamontować logger – ssaki

Istnieje kilka metod zakładania loggerów. W przypadku ssaków najbardziej popularnymi modelami loggerów są obroże.
Wybrana metoda powinna uwzględniać przede wszystkim zachowanie i masę ciała ssaka.
Obroże są najprostszym sposobem zamontowania loggera na ssaki. Posiadamy dwa rodzaje obroży: MARTEN i LYNX. Logger jest umocowany na materiałowym pasku (zbliżony do parcianego), co umożliwia zachowanie czystości obroży, chroni przed rozwojem grzybów i pleśni. Na specjalne życzenie klienta możemy także wykonać obrożę z paska skóropodobnego.
W naszej ofercie posiadamy również model obroży (typu heavy-duty), przystosowany na trudne warunki - na duże ssaki takie jak łoś i żubr - gdzie istnieje możliwość uszkodzenia loggera. Stworzona przez nas obroża jest trwała i pozwala na wielokrotne użycie. Przykład: obroża BISON GPS-GSM-UHF.
W przypadku małych ssaków (np. zając) logger można zamocować za pomocą specjalnej, teflonowej taśmy (TefTape) o szerokości 2mm lub 6.5 mm, w zależności od potrzeb. Taki sposób zamocowania loggera zmniejsza całkowity ciężar sprzętu, jaki chcemy umieścić na zwierzęciu.
Dodatkowo oferujemy loggery GPS-UHF typu eartag (kolczyk). W pewnych sytuacjach jest to najlepszy sposób zamocowania loggera (np. u dzika).